Kim Seol-Hyun

„Failing while doing your best is also  success“ – Kim Seol-Hyun

Toto je Kórejske meno; meno rodiny je Kim.
Seolhyun
 

Narodená Kim Seol-hyun
3. Január, 1995 (21 rokov)
Bucheon, Gyeonggi Province, Južná Korea
Zamestnanie
  • Speváčka
  • Tanečníčka
  • Herečka
Hudobná kariéra
Žánre
Nástroje
  • Vokály
Aktívna 2012–súčastnosť
Vydavateľstvo
Skupina
  • AOA 

Kim Seol-hyun (Hangul김설현; narodená 3. Januára, 1995), známa pod umeleckým menom Seolhyun, je Južno Kórejská speváčka, tanečníčka, herečka a idol. Je členkou kpopovej skupiny AOA a hrala v televíznych drámach Ugly Alert (2013) a Orange Marmalade (2015).

Detstvo, mladosť a vzdelanie

Seolhyun sa narodila 3. Januára 1995, v Bucheone v Južnej Korei.[1]Chodila na základne školy Kachiul  a Sungkok, a na strednú školu umenia Arts High School. Momentálne navštevuje univerzitu Kyung Hee University v odbore Film. Seolhyun od detstva hrá na piáne (jej matka je učiteľka hry na piáno) a chcela byť speváčkou od čias keď sa angažovala v školskej kapele.

Kariéra

V roku 2010, Seolhyun vyhrala ôsmy Smart Model Contest (스마트 모델 선발 대회), súťaž v ktorej obyčajní študenti nosia uniformy. Víťazi tejto súťaže sa stanú celebritami. Na udalosti sú reprezentované viaceré talentové agentúry a Seolhyun si vyhliadol jej aktuálny manažér v FNC.V Januári 2012 sa Seolhyun objavila vo videoklipe boybandu F.T. Island k songu „Severely“,

30 júla, 2012, Seolhyun debutovala ako členka skupiny AOA na M! Countdown so songom „Elvis“ z ich debutového albumu, Angels‘ Story. Následne bola obsadená do podpornej úlohy v televíznej dráme My Daughter Seo-young, ktorá sa začala  vysielať v septembri. Hrala Seo Eun-soo, učiteľku herectva.

5. februára, 2013 Seolhyun a herečka Lee Se-young boli zvolené ako nové modelky pre značku starostlivosti o pleť Clean & Clear.  23. Apríla, bola Seolhyun do dennej drámy Ugly Alert. Hrala najmladšiu dcéru rodiny Gong Na-ri, inteligentné dievča, ktoré túžilo stať sa herečkou. Toto bola jej druhá dráma a prvá hlavná úloha. Seolhyun povedala „Som v strese z nového projektu, a som tiež vyťažená. Ale znova chcem tvrdo pracovať a brať to ako ďalšiu skúsenosť. A tiež sa chcem dotknúť sŕdc ľudí.“