This post is also available in: Angličtina

 

„Failing while doing your best is also success“ – Kim Seol-Hyun

Aktualizované: 16.8.2019

Volám sa Peter Protuš, narodil som sa 13. marca, federatívneho roku 1991. Rodičia zo mňa mali radosť, ktorá ich zrejme o 13 rokov neskôr prešla, keď videli aký čert zo mňa rastie. Tak či tak, po 9 rokoch základnej školy v Haliči, som nastúpil na Strednú Priemyslenú Školu Stavebnú O.Winklera v Lučenci, kde som 4 roky kvasil v odbore Technické a Informačné Služby v staviteľstve.

Popri škole som sa aktívne venoval programovaniu, menej aktívne webdizajnu, ale najaktívnejšie som sa venoval výpočtovej technike po hardwarovej stránke. Zo začiatku to bol pekný hardcore, veľa počítačov putovalo do kremíkového neba. Avšak štýl „pokus – omyl“ sa vyplatil. 🙂 V rokoch 2006-2008 bol v móde PC Tuning, tak som aj ja mal vytunený PC, pretaktovaný , podsvietený atď.  Aj to ma prešlo, ostal som pekne na tom, že PC je pretaktovaný a toť vsio.

V roku 2007 som založil tím MP-Tuners.net, začali sme točiť show zvanú PC Tuzing, neskôr cca medzi rokmi 2008-2009 sa názov zmenil na MP-Tuners Studios a od roku 2010 sa voláme MP-Tuners Productions. V  tíme som kameraman, producent, režisér a občas v našich show hrám. Takisto spravujem webstránky a strihám všetky videá.

Som Daewoo patriot. 🙂

 

You don't have permission to access this content

 

Čo a kto a kedy ma v živote najviac ovplyvnili:

King Diamond (od môjho útleho detstva – cca 2003) – Dánsky heavy metalový spevák, ktorý má dokonalé horovové texty, myslím si, že keby to niekto sfilmoval tak je to trhák. Jeho hudba je temná a magická. Každý jeho album je jeden príbeh. Vďaka nemu som sa chcel naučiť anglicky tak dokonale, aby som rozumel textom – nie je to žiadne „Don’t worry be happy“ ako od toho narkomana Boba , ktorého prehúlený mozog nič lepšie nesplodil. King Diamond v mojom prípade môže aj zato, že nepijem, nefajčím a som proti drogám. 

Aleš Janda (cca 2003) – Pre niekoho menej známe meno, niekto možno pochopí keď spomeniem český program Pokyd (simulátor rozhovoru s PC). Aleš Janda bol a stále je mojim vzorom, v oblasti programovania a webdizajnu. Vďaka nemu a šanci preložiť jeho program do slovenčiny, som sa zdokonalil v češtine ako to len šlo. 

Rise Against (od roku 2007) – Punk rocková kapela z Chicaga, ktorá mi ukázala , ako otrasne sa ľudia správajú k tejto planéte a všetkým zvieratám žijúcim tu. Veľmi ma ovplyvnili svojou hudbou. Takisto prispeli k môjmu postoju čo sa týka závislostí. Takisto majú na svedomí to, že sa búrim proti všetkému, čo sa mi nezdá správne.

Andrea Osterová (cca 2008) – Naučila ma vážiť si seba samého a takisto ma naučila vážiť si ľudí, ktorí ma majú radi, ukázala mi, že život nie je vždy len zlý a čiernobiely. Dokázala zmeniť moju povahu z bezcitnej a chladnej na empatickú a priateľskú. Je toho ďaleko viac, čím táto mladá slečna dokázala ovplyvniť môj život a moju povahu.

Steve Jobs (od roku 2009) – „Innovation distinguishes between a leader and a follower“. Steve Jobs bol vizionár a génius, hovoril, že sa nemôžete pýtať ľudí či chcú niečo, čo ešte nevideli a nevedia či to budú chcieť. Takisto som si vzal k srdcu jeho „Posledných 33 rokov som sa každé ráno pozrel do zrkadla a spýtal sa sám seba: Ak by toto bol môj posledný deň, chcel by som urobiť, to čo sa dnes chystám urobiť? Ak som si 3x za sebou odpovedal NIE, vedel som, že niečo musím zmeniť“ …

Jon Paula (cca 2009) – Kedysi známy Youtuber, ktorý vo mne vzbudil záujem točiť videá a zlepšiť sa v tom na maximum. On si na youtube postavil živobytie. Takisto jeho „Is it a good idea to microwave this?“ ma priviedla na nápad vytvoriť show zvanú „Je dobrý nápad vyprať to?“.

T-ara (cca 2013) – Korejska pop skupina, ktorých Roly Poly ma doslova pohltilo a prebudilo vo mne záujem o kpop a kórejský jazyk ako taký. Mojim snom je raz navštíviť Južnú Koreu.

Cirque Du Soleil (2015) – Kanadský cirkus slnka, ich predstavenie Quidam v roku 2015 v Bratislave, o ktorom som do poslednej chvíle nevedel, čo vlastne uvidím, ma chytilo za srdce a neskutočne ovplyvnilo môj postoj k životu. Vďaka ním som pochopil, že každá výzva je prekonateľná, a všetko do čoho sa pustím beriem ako novú skúsenosť a idem do toho aj keď sa mi vyslovene nechce, lebo to môže byť ďalšia dobrá/užitočná skúsenosť.

 

 

 

Môj vzťah k práci….

Pracovne som sa zaradil medzi normálnych ľudí v októbri 2010, keď som prvý krát začal pracovať pre občianské združenie „Za dôstojný život“. Pracoval som v detskom centre (dosť netypicky), vďaka čomu som si vybudoval určitý vzťah k deťom. Hoc v tejto práci som bol len 3 mesiace do 1.1.2011…. Potom som sa rok poflakoval, bol som na voľnej nohe, venoval sa tomu, čo ma baví.

od 1.1.2012 som začal pracovať pre súkromnú bezpečnostnú službu CBS-BOS spol s.r.o. , kde som pracoval ako operátor na tzv. pulte. V tejto práci som vytrval celý jeden rok, do 1.1.2013. 🙂 Dá sa povedať, že na tejto práci ma bavili hlavne nočné smeny.  Vďaka nej som spoznal aj pár skvelých ľudí. Napríklad Eduarda Belana, ktorý teraz prevádzkuje Webspektrum.eu🙂

od 27.2.2013 do 2.9.2015 som pracoval ako finančný poradca pre spoločnosť Wustenrot a.s.,  ktorá sa zaoberá životným a neživotným poistením, a takisto poskytovaním stavebných sporení,

V období 1.5.2014 až 31.10.2014 som pracoval na pozícií IT Trainee v spoločnosti Johnson Controls v Lučenci. Práca to bola zaujímavá, dala mi veľa hlavne čo sa pracovných návykov týka, takisto som mal možnosť spoznať veľa skvelých a príjemných ľudí. A vďaka tejto príležitosti som sa presvedčil, že ľudia čo tvrdia že je tam zle, si za to môžu sami 🙂

Od 6.1.2016 som sa stal tvorcom projektu MP-TunersTechTips. Jedná sa o youtube kanál zameraný na počítače. Naše videá obsahujú rôzne recenzie, unboxingy (rozbaľovania produktov) , benchmarky (testy výkonu), rady ohľadom kúpy počítača či komponentov (Buyers Guide), a podobne.

Od 1.7.2018 (15.5.2018) oficiálne pracujem pre spoločnosť Elektro M.T. , kde sa starám o prevádzku internetového obchodu www.elektromt.sk 

 

 

Fotoalbum

img_1193 SAMSUNG img_1641_0 img_3049 74 think

Infopanel

PRihlásiť sa