Prehľad

Opel Kadett Undercover Logo

Opel Kadett Undercover  je môj šialený nápad kúpiť naftový Opel Kadett E, a prestavať ho na Daewoo Nexia a teda viacmenej vytvoriť naftovú nexiu, ktorá prejde aj technickou a emisnou kontrolou.

 

Keďže na slovensku sú zákony nastavené dosť proti ľuďom, a mať nafťáka v dnešnej dobe znamená ušetriť nemalé prachy za palivo, tak  som sa rozhodol že aj ja chcem 🙂 . Som milovníkom starých aut a značky Daewoo a Opel, nafťáka som nikdy nevlastnil a po kadettovi túžim už dávno. Prečo teda neskĺbiť všetko dokopy ? 🙂

Zákony SR mi neumožňujú kúpiť nexiu a napchať do nej naftový motor a v papieroch mať že je to benziňák. Urobiť by som to mohol, ale na STK/EK by som neprešiel. A takisto by to bolo značne zložitejšie a ja som skôr na elektroniku než na mechaniku.

Kadett a nexia majú rovnakú karosériu, a ich diely sú vzájomne zamenitelné.  Preto som sa rozhodol kúpiť Opel Kadett E Sedan, postaviť ho do garáže,  zhodiť dvere, kufrové dvere, kapotu, masku, svetlá, nárazníky,  blatníky, vybrakovať sedačky a interier a nechať v podsate holú karosériu s motorom.

Ďalej ju chcem očistiť od korózie, nechať prípadne vyvariť potrebné miesta, vytmeliť a potom pripraviť na šialený part projektu.

 

 

Šialený part projektu spočíva  v tom, že zoženiem kapotu, masku, svetlá, dvere, blatníky kufrové dvere z nexie a osadím ich na kadett. Interier bude zložený zo sedadiel z nexie a palubovky buďto z astry F alebo astry G. Takisto mienim do auta namontovať elektrické okná, elektrické nastavenia svetiel, cyklovač stieračov, parkovacieho asistenta. 🙂

 

 Vo výsledku by som mal mať Opel Kadett, vypadajúci ako Daewoo Nexia, s vylepšeniami z Daewoo Nexia, ktory na technickej kontrole stále bez problemov prejde, pretože podľa VIN čísla a technického preukazu (a pripadne loga na kufrových dverách) to stále bude Opel Kadett. 🙂 Uvidíme čo slovenský zákon na to potom 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.