Daewoo/Chevrolet Evanda CDX

Chevrolet Evanda 2.0 16V U20SED 96kw

… áno, Evandu som už mal, informácie k nej nájdete tu: Daewoo Evanda  ….

Najnovší prírastok do rodiny, Chevrolet Evanda 2.0 16V 96kw, ktorá nahradila v produktovej línií Leganzu v roku 2003, hoc bola vyvinutá už v roku 1999 v rámci projektu Magnus. Karosársky priamo vychádza z Leganzy. U nás sa predávala v základe za viac než 600 000 sk.

K tejto Evande som sa dostal tiež cez náš Chevrolet&Daewoo klub, vďaka Štefanovi, ktorý mi ju ponúkol za slušný peniaz.

Táto Evanda už nesie znaky Chevroletu, v TP je zapísaná ako Chevrolet, ale výrobca je GM Daewoo. Ja som si nechal len prehodiť prednú masku, nakoľko sa mi nepáčil dizajn masky so znakom Chevroletu. 

Evanda mala pri kúpe najazdených len 80 000km.

16 palcové disky, automatickú 5 stupňovú prevodovku s funkciou HOLD, tempomat, samozatmavovacie vnútorné spätné zrkadlo, vyhrievanie zadného a čelného skla, vyhrievanie zrkadiel ktoré sú sklopiteľné elektronicky, ABS + TCS, 4 airbagy a čo je pre mňa najvýraznejšie plus – nemá kožené sedačky. 🙂

 

Vyrábala sa od roku 2000, u nás sa objavila v roku 2003 ako náhrada za Leganzu, zatiaľ čo v Korei sa predávala spolu s Leganzou – ktorá po facelifte prebrala veľa prvkov z Evandy .

Na našom trhu nemala zrovna valný úspech, ale pár kusov sa predsa len predalo.

Daewoo začalo Evandu vyvíjať v roku 1997, hneď po uvedení leganzy a v roku 1999 teda 2 roky po uvedení Leganzy, na jednej z prvých výstav dokonca Evandu ukázali , avšak vtedy ešte niesla názov NEW LEGANZA. Motorizácia dostupná vo svete bola 2.0 16V U20SED – evolúcia leganzáckeho X20SED, ktorý vyvinula spoločnosť Holden pre Daewoo – ktorá mala 96kw a spĺňala normu Euro 3 alebo Daewoom vyvinutý 6 valec XK6 24V , ktorý mal výkon 115kw. 

Dizajn má na svedomí ItalDesign, ktorý ho ladil skôr pre európskych zákazníkov. 

Do Evandy tankujem výhradne 101 oktánové palivo Natural 101 Plus na čerpačkách spoločnosti TaM Autohof