Daewoo Leganza 2.0 16V SX

Daewoo Leganza 2.0 16V X20SED 98kw

Ďalší prírastok do rodiny, Daewoo Leganza 2.0 16V 98kw, ktorá nahradila v produktovej línií Espero už v roku 1998. U nás sa predávala v základe za viac než 500 000 sk. 

Existovala vo verzii SX a CDX. Najbežnejšia motorizácia je práve 2.0 16V o výkone 98kw, avšak existovali aj varianty s obsahmi 1.8 a 2.2… Varianta 1.8 po našich cestách nebrázdi asi ani jedna, a varianta 2.2 je vzácnosť. 

Neodolal som a kúpil som verziu SX, teda s nižšiou výbavou. 

Leganza má motor 2.0L 16V o výkone 98kw (motor je totožný s motorom z Nubiry alebo z Opel Omega), a z výbavy  obsahuje manuálnu klímatizáciu, hmlovky, jeden airbag, elektrické okná, ABS.  Oproti verzii CDX nemá adaptabilné servo (mení silu „pomoci“ podľa aktuálnej rýchlosti), chýba jej jeden airbag, nemá TCS, nemá centrál s diaľkovým a alarmom.  

Leganzu som kúpil  s nájazdom 142 tisíc km a nebola k nej žiadna servisná história. Všetko sa teda musím učiť postupne. Auto som kúpil s odtrhnutým zadným tlmičom – zhnilo uloženie. 
Auto je podľa všetkého pôvodne z bazáru, ale majiteľ od ktorého som ho kúpil ho nemal ani pol roka. Auto som kúpil hlavne ako súbor náhradných dielov kvôli stavu interiéru a predných svetiel (ktoré som už stihol prehodiť na bordovú leganzu), plánujem z neho prehodiť aj predné sedadlá a ďalšie veci. Avšak auto chcem zachovať plne pojazdné a teda dostane všetok servis, ktorý potrebuje, aby jazdilo a bolo spoľahlivé. 

Postup opráv popíšem v sekcii „História vozidla“ . 

Leganza bola predaná 11.2.2023