Zadné kotúčové brzdy

V minulosti, keď moju nessí vlastnila moja mama, stalo sa v zime, že zamrzli zadné bubnové brzdy. Dôvod bol jednoduchý, nexia mala diery v štítoch bubnových bŕzd, a vďaka vode a mrazu, sa pakne vždy dokonale prilepili o bubon a teda nessie sa nechcela pohnúť z miesta. Takisto sa tento jav potom prejavoval na kvalite brzdenia, teda že zadné brzdy nerobili absolútne nič.

Ja som začal mať problém so strašným hrkotom v zadných brzdách. po rozobratí som zistil, že sú rozpadnuté pakne. Tak som kupil nové a nechal ich vymeniť. Lenže… táto oprava vydržala necelý mesiac a potom začali brzdy rachotiť znova…

Tak som v rámci zvyku že ak predok pasuje z opla, tak musí aj zadok, pozrel na daewooclub.com, aké možnosti ponúka zadna náprava. Tam sa riešila úprava bŕzd, montážou kotúčov z Oplu Astra F alebo Oplu Vectra A (platí aj pre prvúčké Vectry B).  Zohnať ich však bolo umenie. Neskôr sa ukázalo, že jeden pán, s ktorým som mal tú česť už v minulosti, niečo také má doma po ruke, keďže on sa živí predajom dielov čiste na opel (kontakt tu: Tomáš ) .

Potom nasledoval nákup nových kotúčov, nových platničiek, nových pakní (ano, pakne ostali ale sú podstatne menšie a riešia len ručnú brzdu) , nových struniek, nových trubiek. proste všetkého čo bolo treba. A potom nastala výmena. trvalo to niekoľko hodín ale vysledok bol vynikajúci. A to nehovorím o tom, že na chvíľu fungovalo aj ABS (niekde inde je zrada).

Postupoval som cca podľa návodu tu: http://www.opelclub.sk/article.php?kotucbrzdy

Fotky:

Kotúčové brzdy z Vectry B, pôvodný stav po kúpe. :)
Kotúčové brzdy z Vectry B, pôvodný stav po kúpe. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozoberanie
Rozoberanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výmena platničiek
Výmena platničiek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Očistenie a nástrek
Očistenie a nástrek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nové kotúče
Nové kotúče

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nádobíčko. Kotúče a platničky na prednu napravu, a ešte pakne, trubky a sada struniek na zadnu nápravu
Nádobíčko. Kotúče a platničky na prednu napravu, a ešte pakne, trubky a sada struniek na zadnu nápravu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montáž :)
Montáž 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A finálny výysledok
A finálny výysledok 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.