Daewoo „Astria“ Project

Daewoo Astria Project , je môj najnovší šialený počin. Moja nessí „Miley“ dostane úpravy v podobe interieru z Oplu Astra F, elektrických spätných zrkadiel a zadnej kotúčovej nápravy.

Odtiaľ názov projektu „Astria“ (Astra – Nexia).

Chcem začať interierom, lebo už ho mám pripravený v garáži.

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/541286_156702631135476_2083920022_n.jpg

Hoc mi stále chýbajú asi 3 podstatné plasty, pomaly sa púšťam do prerábania. Fotografie pridám postupne ako budem nessí prerábať.

 

Takisto chcem do nej namontovať jednou cestou digitálnu prístrojovku z Oplu Kadett E upravenú pre interier Astry.

Opel Kadett / astra digital dash

 

Keďže divízia Opel si nerobila ťažkú hlavu s modifikáciou uchytení interieru v Kadette E, uchytenia ostali rovnaké aj v Astre F, ktorá je priamym nástupcom Kadettu. Hoc kúrenie, resp potrubie kúrenia je pozmenené do značnej miery,  zvyšok by mal byť takmer identický.

A keďže Nexia je v podstate faceliftový Daewoo Racer (racer bol licencovaný klon Kadettu, a v posledných rokoch výroby/predaja to bol Opel Kadett s logom Daewoo Racer) , interier je od pôvodného „kadettového“ dizajnovo odlišný asi tak na 2% . Čo je veľké plus.  Naopak mínus interieru Kadett/Nexia je to , že je to hotová skladačka, zložený z viacerých častí, ktoré vŕzgajú, nelícujú ako by mali, proste humus. Zato interier z Astry týmito vadami netrpí do takej miery.

 

Postupne budem dopĺňať ďalšie príspevky do blogu, fotky a podobne. 🙂

 

Prvý krát zapnutý digitálny tachometer: